spotkanie Niny Majewskiej Brown z czytelnikami

Spotkanie autorskie z pisarką Niną Majewską Brown

kategoria: Wydarzenia autor: GOK Goleszow

W dniu 20 kwietnia odbyło się w naszym ośrodku spotkanie z pisarką Niną Majewską Brown, autorką hitowych powieści obyczajowych „Wakacje”, „Nina”, „Mąż na niby”, „Żona na zamówienie”. Opowiadała między innymi o swojej fascynacji historią, czego efektem było powstanie takich bestsellerów jak „Tajemnica z Auschwitz”, „Anioł życia z Auschwitz”, „Dwie twarze. Życie prywatne morderców w Auschwitz” oraz „Ostatnia więźniarka z Auschwitz”. Pierwsza część spotkania odbyła się w Centrum Informacji Turystycznej gdzie gość spotkał się z Panem Pawłem Stanieczkiem. Pisarka zwiedziła wystawę prac Pana Jana Gluzy i Władysława Cieślara.  Druga część spotkania odbyła się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury gdzie Pani Nina zdradziła sekrety swojej pracy twórczej, źródeł swoich inspiracji jak również przybliżyła proces powstawania powieści a także źródła swojej inspiracji. Podczas spotkania można było nabyć książki pisarki wraz z dedykacją. Po spotkaniu z publicznością Pani Nina zwiedziła Izbę Oświęcimską i Makietę Cementowni Goleszowskiej.