Narodowe Czytanie w Gminie Goleszów - uczestnicy i widzowie

Narodowe Czytanie w Gminie Goleszów

kategoria: Ogłoszenia, Wydarzenia autor: GOK Goleszow

W niezwykle malowniczej scenerii i w promieniach słonecznych, na terenie rekreacyjnym za Gminnym Ośrodkiem w Goleszowie, odczytane zostały fragmenty najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Jest to utwór nawiązujący swą tematyką do powstania styczniowego, zawierający piękne opisy przyrody oraz wyrazistych postaci bohaterów, a także odwołania do ważnego wydarzenia w historii Polski.

Po przywitaniu wszystkich zebranych przez panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Goleszowie oraz przybliżeniu sylwetki autorki pozycji wybranej do tegorocznego Narodowego Czytania, nastąpiły kolejne punkty wydarzenia. Na małej scenie gminnego amfiteatru zaprezentowały się dzieci z goleszowskiego przedszkola z pięknym artystycznym programem. Następnie odczytane zostały wybrane fragmenty powieści przybliżające wątki historyczne, opisujące piękno litewskiej wsi a także narodzin miłości pomiędzy głównymi bohaterami.

W trakcie narodowego czytania zaprezentowali się:

– Pani Grażyna Prochowicz z Publicznego Przedszkole w Goleszowie wraz z grupą Żabek (występ pieśń patriotyczna: Jestem Polką i Polakiem).

– Pan dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cisownicy – Przemysława Misiarz wraz z uczniami (Nadniemeńska okolica)

– Pani Iwona Bistuła z Publicznego Przedszkole w Goleszowie (Arystokratyczne rozmowy o zagranicznych podróżach)

– Pani wice dyrektor Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzięgielowie– Weronika Glajc wraz z uczniami (Dwór Korczyńskich)

– Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Goleszowie – Mariola Lapczyk wraz z uczniami (Legenda o Janie i Cecyli)

– Pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Bażanowicach – Renata Chamera-Wójcik wraz z uczniami (Justyna i Jan – rozmowa o szczęściu)

– Pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie Dorota Siedlecka oraz Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Goleszowie Marta Studnicka-Zychewicz. (Justyna i Jan – zaręczyny).

Narodowe Czytanie w Gminie Goleszów

Fotorelacja Narodowe Czytanie w Gminie Goleszów