Kiermasz Wielkanocny oraz rozstrzygnięcie Konkursu Kulinarnego na Goleszowski Przysmak Wielkanocny

kategoria: Bez kategorii autor: GOK Goleszow

Pomimo niesprzyjającej pogody wczorajszy dzień w GOKu był bardzo barwny i radosny, a to za sprawą „KIERMASZU WIELKANOCNEGO” oraz rozstrzygnięcia „Konkursu Kulinarnego na Goleszowski Przysmak Wielkanocny” .
Stoiska były wypełnione cudownymi rękodziełami, a także domowymi wyrobami wielkanocnymi, dlatego każdy mógł poczuć już tę magię zbliżających się Świąt i znaleźć coś dla siebie i swoich bliskich.
Oprócz Kiermaszu odwiedzający mogli podziwiać także przygotowane przez uczestników Konkursu Kulinarnego przysmaki wielkanocne. Potrawy wyglądały po prostu obłędnie, a ich smaki zostały poddane ocenie naszych gości specjalnych.
Pan Mateusz Wojnar, Pan Michał Fabiszewski oraz Pani Iwona Nowak, którzy wcielili się w rolę jurorów i mieli naprawdę ciężki orzech do zgryzienia, gdyż musieli skosztować aż 17 różnych potraw!
Po degustacji komisja sędziowska wyłoniła zwycięzców w następujących kategoriach:
„WYTRAWNIE”
1 miejsce: Lidia Biłko – Żurek Cieszyński
2 miejsce: Alicja Sobczyk – Pasztet z królika
3 miejsce: Fajer Babki z Puńcowa – Murzyn wielkanocny

„NA SŁODKO”
1 miejsce: Janina Wantulok – Mazurek Wielkanocny
2 miejsce: Fajer Babki z Puńcowa – Kołacz z serem
3 miejsce: Anna Czudek – Mazurek orzechowy

Serdecznie gratulujemy!!!

W czasie wydarzenia każdy miał także okazję do częstowania się wyśmienitym żurkiem z jajkiem i białą kiełbasą, który został przygotowany przez Panie z KGW z Godziszowa, a także przekąskami serwowanymi przez Restaurację Pod Tułem.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten niezwykły i udany dzień zapisał się na kartach historii wydarzeń GOKu oraz całej Gminy Goleszów!


Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wydarzenia.