zdjęcie uczestników koncertu

Jubileusz 30lecia Zespołu Pieśni i Tańca GOLESZÓW

kategoria: Wydarzenia, Występy autor: GOK Goleszow

Zespół Pieśni i Tańca Goleszów świętował swoje 30-lecie! W piątek 17.11.2023r. w ramach uroczystości, na które zaproszeni zostali m.in. obecni i byli członkowie zespołu, a także osoby ściśle związane z jego działalnością, a więc rodzice członków zespołu oraz miłośnicy tradycji i muzyki naszego regionu, był czas na podziękowania, a także chwile wzruszeń i wspomnień związanych z istnieniem zespołu. Uroczystości jubileuszowe uświetniły występy dzieci z zespołów utworzonych w ramach projektu „Goleszów Tańczy”, reprezentujące gminne przedszkola i szkoły. Po części oficjalnej zaproszono wszystkich gości do sali galeryjnej do obejrzenia wystawy, która zgromadziła szereg pamiątek, dyplomów oraz zdjęć, zgromadzonych przez ostatnie 30 lat. Świętowanie jubileuszu Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów obejmowała także uroczystą galę, która odbyła się w sobotę, 18 listopada oraz zaplanowany na niedzielę, 19 listopada specjalny występ dedykowany wszystkich miłośnikom i sympatykom zespołu, będący swego rodzaju sentymentalną podróżą do świata muzyki i tańca, ukazującą lokalny folklor na przestrzeni minionych 30 lat.
Był to wspaniały czas, pełen wspomnień i wzruszeń a jednocześnie utwierdzający nas w przekonaniu, że muzyka, taniec oraz nasz lokalny folklor ma istotne miejsce w życiu młodych pokoleń, które z wielkim zaangażowaniem biorą udział w aktualnym życiu Zespołu Pieśni i Tańca GOLOSZÓW.

Obchody jubileuszowe dzień 1 – 17.11.2023

Obchody jubileuszowe dzień 2 – 18.11.2023


Projekt „Goleszów Tańczy” , realizowany został w ramach konkursu grantowego Działaj Lokalnie z programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy współpracy Stowarzyszenia Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej.