Goleszów Tańczy – film z realizacji projektu

kategoria: Ogłoszenia, Wydarzenia autor: GOK Goleszow

W tym roku grupa nieformalna Miłośników Tradycji Ziemi Goleszowskiej przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie zrealizowała projekt GOLESZÓW TAŃCZY, dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej. Projekt był skierowany do wszystkich mieszkańców gminy Goleszów bez względu na wiek: przedszkolaków, dzieci i młodzieży szkolnej a także dorosłych. Hasłem naszych działań był szeroko rozumiany folklor, na który składał się w szczególności taniec i śpiew. Na sali widowiskowej GOKu w Goleszowie trwały kilkumiesięczne próby, podczas których uczestnicy projektu pod fachowym okiem choreografa Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów, Doroty Siedleckiej szlifowali swój warsztat taneczny oraz wokalny. To był wspaniały czas spotkań i przygotowań do wielkiego finału projektu, którym był Koncert Jubileuszowy 30lecia Zespołu Pieśni i Tańca Goleszów.

Film konkursowy „Opowiedz…” z programu Działaj Lokalnie do zobaczenia pod linkiem: